Gedistribueerde Systemen: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Regel 2: | Regel 2: | ||
#Geef een bondig overzicht van het Andrew File System (max. 4 blz)(20%) | #Geef een bondig overzicht van het Andrew File System (max. 4 blz)(20%) | ||
#Bespreek deadlock detectie voor gedistribueerde transacties (15%) | #Bespreek deadlock detectie voor gedistribueerde transacties (15%) | ||
*Schets bondig de basisprincipes voor gedistribueerde deadlock detectie. | #*Schets bondig de basisprincipes voor gedistribueerde deadlock detectie. | ||
*Bespreek edge chasing algorithmes. | #*Bespreek edge chasing algorithmes. | ||
*Bespreek de rol van prioriteiten van transacties in de context van deadlock detectie. | #*Bespreek de rol van prioriteiten van transacties in de context van deadlock detectie. | ||
#Wat is het verschil tussen lineariseerbare en serializeerbare consistentie bij replicatie. Welke vorm van consistentie garandeert actieve replicatie? (10%) | #Wat is het verschil tussen lineariseerbare en serializeerbare consistentie bij replicatie. Welke vorm van consistentie garandeert actieve replicatie? (10%) | ||
#Schets bondig de werking van het Needham-Schroeder protocol voor gedistribueerde authenticatie (veronderstellingen + opbouw van het protocol). In welke systemen wordt dit protocol (of een variatie ervan) gebruikt? (10%) | #Schets bondig de werking van het Needham-Schroeder protocol voor gedistribueerde authenticatie (veronderstellingen + opbouw van het protocol). In welke systemen wordt dit protocol (of een variatie ervan) gebruikt? (10%) |
Versie van 12 jan 2009 18:02
12 januari 2009
- Geef een bondig overzicht van het Andrew File System (max. 4 blz)(20%)
- Bespreek deadlock detectie voor gedistribueerde transacties (15%)
- Schets bondig de basisprincipes voor gedistribueerde deadlock detectie.
- Bespreek edge chasing algorithmes.
- Bespreek de rol van prioriteiten van transacties in de context van deadlock detectie.
- Wat is het verschil tussen lineariseerbare en serializeerbare consistentie bij replicatie. Welke vorm van consistentie garandeert actieve replicatie? (10%)
- Schets bondig de werking van het Needham-Schroeder protocol voor gedistribueerde authenticatie (veronderstellingen + opbouw van het protocol). In welke systemen wordt dit protocol (of een variatie ervan) gebruikt? (10%)
- Waarvoor staan de afkortingen WSDL en SOAP voor. Leg de elementen, werking en toepassingen van beiden uit.
- ORB en RMI (15%). Leg uit en illustreer aan de hand van je code hoe dat programmeren in Java RMI werkt. (Je krijgt je code erbij op de laptop van de prof).
- J2EE-EJB-Component Frameworks (20%). Hoe werken container-managed transacties in JEE.
28 januari 2008
Het examen bestaat uit 7 vragen, waarvan 3 over de practica (9 punten) en 4 over de theorie (11 punten). Bij elke vraag staan een verwachte lengte (uitgedrukt in pagina's). Alles opgeteld werden er 16 pagina's verwacht.
Theorie
- Sun NFS uitleggen
- Distributed transactions: deadlock probleem en edge chasing algoritme; prioriteiten van transacties in het kader van deadlocks
- Needham-Schroeder uitleggen en zeggen welk protocol dit in't echt gebruikt
- ...
Practica
- Bij RMI en WS moest ge verbeteringen voorstellen voor uw oplossing / ontwerp, uw oplossing krijgt ge erbij
- Bij JEE moest ge de verschillende soorten componenten beschrijven die bestaan, en dan zeggen waar ge ze had toegepast in uw oplossing (zonder uw oplossing erbij)
General Services
- [Jan 2006; mondeling] Wat gebeurt er als bij AFS een server reboot of crasht, en daardoor korte tijd niet beschikbaar is.
Coordination
- [Jan 2006; schriftelijk] Gegeven een non-blocking send()-operatie en een blocking receive() operatie. Hoe kan men hiermee een 'at least once' RPC-mechanisme mee maken? Leg uit. En hoe maakt men een 'maybe'-mechanisme?
Distributed Algorithms
- [Jan 2006; schriftelijk] Er zijn 4 processen, met als klok in het begin 0. Mutual exclusion using logical clocks [Ricard - Agravela]. Er gebeuren nu deze zaken:
- P1 en P3 willen tegelijkertijd een lock op iets
- P2 wil daarna ook een lock terwijl het eerste proces nog bezig is
- Het eerste proces heeft gedaan met zijn critical section.
- Beschrijf nu heel uitgebreid wat er allemaal gebeurt (status, queue, boodschappen, ...) op elk moment van de uitvoering van het algoritme
Replication
- [Jan 2006, schriftelijk] Bij Coda wordt er bij de open-operatie bij iedere server in de AVSG op de CVV gecontroleerd. Wat gebeurt er als je deze situatie zou schrappen? Geef een voorbeeld.