Software voor real-time en embedded systemen: verschil tussen versies

Uit Wina Examenwiki
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Duststorm (overleg | bijdragen)
Duststorm (overleg | bijdragen)
Regel 6: Regel 6:


==Marc Lobelle==
==Marc Lobelle==
[[Afbeelding:Marc_Lobelle.gif‎|right|200px|]]
[[Afbeelding:Marc_Lobelle.gif‎|right|80px|]]


Tijdens het jaar moet je twee practica maken op een bordje met PIC processor. (bijvoorbeeld een alarmklokje en een HDCP relay)
Tijdens het jaar moet je twee practica maken op een bordje met PIC processor. (bijvoorbeeld een alarmklokje en een HDCP relay)

Versie van 29 jan 2010 13:04

Fout bij het aanmaken van de miniatuurafbeelding: Bestand is zoek

In het academiejaar 2009-2010 werd dit vak door gastprof Marc Lobelle van de UCL gedoceerd (hoewel Yolande Berbers nog als docent staat aangegeven in de syllabus) Het is mij nog onduidelijk of dit volgend jaar nog het geval gaat zijn. In ieder geval is hierdoor de inhoud van het vak en de vorm van het examen veranderd. Deze pagina is verder in twee delen verdeeld, voor elk van de proffen.

Marc Lobelle

Bestand:Marc Lobelle.gif‎

Tijdens het jaar moet je twee practica maken op een bordje met PIC processor. (bijvoorbeeld een alarmklokje en een HDCP relay) Je dient code in, een verslag, en bij het tweede ook een ASG diagram. De practica staan op 5/20 punten. Verder is er ook een test op je kennis van C. Je krijgt hiervoor twee kansen. Een keer tijdens het semester, en de andere keer in de vorm van een nieuwe C vraag tijdens je examen. Waar je het beste resultaat op haalde telt mee. Let wel op dat je tijdens het examen niet zoveel tijd hebt en je wel sneller zal moeten werken om de extra C vraag nog tijdig af te krijgen (doe deze misschien best als laatste).

15 januari 2010 (voormiddag)

  1. C vraag: Maak een filtered list. Dit is een linked list (struct) met als extra param een pointer naar een functie die true of false teruggeeft voor elementen van deze lijst. Bij toevoegen van elementen aan lijst, voeg het element enkel toe als de functie het element accepteert.
  2. ASG: Modelleer een ASG relay met EAP authenticatie via een authentication server. Protocol wordt verder beschreven in opgave. (is wat interacties tussen auth server en client) Let bij het modelleren op time-outs en andere time constraints
  3. Bespreek: De ontwerpers van de Microchip TCP stack hebben gekozen om enkel interrupts te gebruiken bij overflow van het timer register. Bespreek andere mogelijkheden, de voor- en nadelen van het gebruik van interrupts.
  4. Bespreek: Wat zou jij voorstellen voor faut-tolerantie bij ATM machines? (bankautomaten)

Andere vragen

  1. Vraag over round robin scheduling
  2. How could you implement an ASG rendez-vous with MicroC/OS-II
  3. In the early eighties, the University of Newcastle upon Tyne had a research project financed by the Royal Navy in order to propose the most adequate fault tolerance system for the computing systems of their nuclear submarines. Based on what you learned on fault tolerance, what would you propose ?

Yolande Berbers

Het examen van dit vak bestaat uit twee delen: In het eerste gedeelte moet je thuis 3 vragen voorbereiden die je dan mondeling in 20 min met de professor bespreekt. Deze vragen moeten peilen naar inzicht en meerdere delen van de cursus bestrijken. Er zijn natuurlijk bijvragen, "de vraag is slechts de aanleiding tot een hopelijk interessante discussie". Het tweede deel peilt naar parate terminologiekennis waarbij je 6 vragen krijgt waar er 5 van beantwoord moeten worden.

Mogelijke vragen

(hou er rekening mee dat het kan opvallen als je hier een vraag uit kiest)

Laatste les

  • Zijn er in UML methodes voorzien om Real-time systemen te modelleren? Geef een kort overzicht (met nadelen).
  • Wat zijn de belangrijkste uitbreidingen in Ada 2005 op Ada 1995. Welke facetten zijn overgenomen uit andere programmeertalen?

Termen schriftelijk

  • 2-niveau driver
  • Abort (Ada)
  • Activity view in UML
  • ASIC
  • Asynchronous event
  • Asynchronous Transfer of Control in ADA
  • Asynchronous Transfer of Control in RTSJ
  • Behaviour in UML2.0
  • Client stub
  • Concurrency in UML 2.0
  • Conditional entry call
  • Deferred Server (context: scheduling)
  • Domino-effect
  • Drivertabellen in Linux
  • Dwaling
  • Dwalingsdetectie
  • Entry (context: ADA)
  • Fail Safe
  • Fail Silent
  • Fail Soft
  • fail Stop
  • Fixed Priority Scheduling
  • Fork/Join
  • Immortal Memory
  • JIT-compilatie
  • Major number (unix)
  • Monitors in POSIX
  • MDA
  • Original ceiling priority protocol
  • POSIX
  • Posix threads
  • Prioriteitsinversie
  • Profile for Schedulability, Performance and Time specification
  • RealTime Task in RealTime Linux
  • Release parameters (JRTS)
  • Requeue (Ada)
  • Resumption model
  • RT profile
  • Signalen in POSIX
  • Sinks ( .NET-remoting)
  • Special Files (UNIX)
  • Sporadische processen
  • Timed Entry Call
  • UML Profielen

studiemateriaal

  • [PS] mijn zelfopgestelde vragen vind je op [snews://news.kuleuven.be:563/1106649074.758905@seven.kulnet.kuleuven.ac.be de nieuwsgroep] .
  • [PPS] onze oplossing voor het practicum vind je op deze pagina.