Geschiedenis van de wetenschappen: verschil tussen versies

Uit Wina Examenwiki
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 1: Regel 1:
=Geschiedenis van de Wetenschappen=
Dit is een keuzevak van 3 studiepunten dat kan opgenomen in alle studierichtingen met minor verbreding van de faculteit wetenschappen.  Het vak wordt gegeven door [http://cwisdb.kuleuven.be/persdb-bin/persdb?oproep=persoon&lang=N&fnaam=00015505|Geert Vanpaemel] en is elke week 2 uur hoorzitting, dit jaar de donderdag van 18 tot 20 uur.  De cursus bestaat uit een reader te verkrijgen bij de cursusdienst en de slides ter illustratie.
=examenvragen=
== ma 16/06/08 vm ==
== ma 16/06/08 vm ==
*Buffon en Linnaeus probeerden beide planten en dieren te classificeren. Waarin verschilde hun aanpak, en kader het geheel in de tijdsgeest van de Verlichting
*Buffon en Linnaeus probeerden beide planten en dieren te classificeren. Waarin verschilde hun aanpak, en kader het geheel in de tijdsgeest van de Verlichting

Versie van 19 jun 2008 15:34

Geschiedenis van de Wetenschappen

Dit is een keuzevak van 3 studiepunten dat kan opgenomen in alle studierichtingen met minor verbreding van de faculteit wetenschappen. Het vak wordt gegeven door Vanpaemel en is elke week 2 uur hoorzitting, dit jaar de donderdag van 18 tot 20 uur. De cursus bestaat uit een reader te verkrijgen bij de cursusdienst en de slides ter illustratie.

examenvragen

ma 16/06/08 vm

  • Buffon en Linnaeus probeerden beide planten en dieren te classificeren. Waarin verschilde hun aanpak, en kader het geheel in de tijdsgeest van de Verlichting
  • Chemisten en Fysici geloofden eerst niet in het bestaan van atomen. Geef voor beide een voorbeeld waarom ze het niet geloofden.
  • Toon aan dat Darwin en Mendel buitenbeentjes waren van de moderne biologie.