Radiation Protection
Maandag 23 januari 2012
1) bespreek interacties van geladen deeltjes en ongeladen deeltjes met materie: Doe dit aan de hand van interactie met menselijk weefsel en interacties met schielding.
2) Je kreeg een grafiek van risk modellen (additive en multiplicative) in functie van leeftijd. Je moest zeggen wat je daar zag, en wat bespreken. Kwam neer op zeggen wat het was, en welk model gebruikt werd voor de gemiddelde waarde die werd aangegeven. Als bijvraag kreeg ik waarvoor het additive model wel nog veel wordt gebruikt. Dat zijn dus leukemieën.
3) Je werkt op een dienst radioprotectie en er komt iemand een vrouw bij die tijdens haar zwangerschap een whole-body dose van 1.6 mSv heeft opgelopen. Haar kindje blijkt echter een zware genetische aandoening te hebben. Wat vertel je aan deze vrouw. Bijvraag bij mij was met welke soort staling je dit kan vergelijken (natuurlijke achtegrondstraling.)
4) Wat kan je allemaal doen om interne contaminatie te voorkomen.
5) Oefening: je krijgt een bron die fotonen uitzend van een bepaalde energie. De vraag was hoeveel massa van lood/aluminium (geplaatst in een bol rond de bron) je nodig zou hebben om de intensiteit tot een tiende te reduceren. µ/rho was gegeven voor verschillende energieen en je moest lineaire interpolatie gebruiken om µ/rho te vinden voor de juiste energie. Dan was er ook gevraagd of de hoeveelheid massa zou toenemen als build-up in rekening zou brengen. Dat laatste moest je niet uitrekenen, maar gewoon beredeneren. Er waren build-up factoren voor verschillende energieën gegeven.