Technieken in de radiologie

Uit Wina Examenwiki
Versie door Joke.binst (overleg | bijdragen) op 28 jan 2012 om 08:38 (Nieuwe pagina aangemaakt met '==Dinsdag 17 januari 2011== '''de vraag van Bielen:''' *er komt in het weekend (dat was belangrijk blijkbaar) iemand binnen op spoed met een gescheurde achillespees. ...')
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Dinsdag 17 januari 2011

de vraag van Bielen:

  • er komt in het weekend (dat was belangrijk blijkbaar) iemand binnen op spoed met een gescheurde achillespees. Wat gebruik je van methode en leg uit waarom. Dan was er de keuze tussen 4 mogelijkheden.

De mogelijkheden waren CT echo met lage frequentie echo met hoge frequentie MRI

de vragen van Bosmans

  • wat bepaalt de resolutie van een beeld?
  • Definieer: het x-stralen spectrum van een buis. Hoe kan je dat spectrum manipuleren? En voor welke toepassingen zou je een nauw spectrum willen gebruiken.
  • Er zijn verschillende soorten patientendosissen. Definieer en leg er 3 uit.
  • Waarom is patientendosimetrie belangrijk. Leg uit, en geef ook de grootheden die dienen gemeten te worden.
  • Stel dat er bij interventionele radiologie nogal veel patienten zijn die een te hoge huiddosis krijgen. Hoe besluit je of er wanpraktijken plaatsvinden. Welke parameters ga je na? Wanneer beslis je om een nieuw toestel aan te kopen?
  • Waarom zijn er bij digitale toestellen meer werkpunten mogelijk dan bij film-scherm toestellen?

Vrijdag 27 januari 2011

  • wat is de functie van de radioloog bij dosisreductie bij CT
  • wat zijn artefacts, hoe verhelpen
  • waarom patientendosimetrie
  • wanneer is de ruis evenredig met (mAs)^1/2
  • wat is de taak van de medische stralingsfysicus volgens de belgische wetgeving
  • definieer diagnostic reference level bij RX thorax
  • vraag van bielen was dezelfde